li


MENU

li


PASEK INFORMACYJNY

NAJWIĘKSZE BANKI W JEDNYM MIEJSCU, AGROKREDYTY NA FINANSOWANIE INWESTYCJI, POŻYCZKI NA MASZYNY, GOTÓWKA DLA GOSPODARSTWA - RATY MIESIĘCZNE, KWARTALNE, PÓŁROCZNE i ROCZNE

puste

DODATKOWE PIENIĄDZE NA MODERNIZACJĘ GOSPODARSTW ROLNYCH

AKTUALIZACJE WNIOSKÓW O PROW

W dniach od 05 września do 03 listopada 2014 roku można składać aktualizację wniosków o przyznanie pomocy z programu PROW 2007-2013 na "Modernizację gospodarstw rolnych" - informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Dodatkowe pieniądze pojawiły się z przesunięcia środków w kwocie 200 mln euro, na które wyraziła zgodę Komisja Europejska. 
Wnioski składać mogą osoby, które ubiegały się o pomoc w naborach 2011, 2012 i 2013, ale nie otrzymały pomocy w wyniku braku środków i znalazły się na "białych" listach, oraz do dnia 4 września nie otrzymały od ARiMR informacji o odmowie przyznania środków. Aktualizacji nie muszą składać osoby znajdujące się na listach "zielonych".
Po uzyskaniu pomocy i podpisaniu umowy z agencją realizując program można skorzystać z dostępnej pożyczki na maszyny, która w przypadku uzyskanej pomocy z ARiMR jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Poza niskim oprocentowaniem możemy zaproponować 0% udziału własnego. Dzięki otrzymanej dotacji koszt kredytu jest zdecydowanie mniejszy, bowiem uzyskaną pomoc wkalkulowujemy w poczet spłaty pożyczki. Dzięki temu rolnik płaci zdecydowanie mniejsze raty ponieważ zastrzyk z ARiMR obniża znacząco kapitał do spłaty.

Więcej informacji na temat dodatkowego naboru znajduje się na stronach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zachęcamy Państwa do zainteresowania się tematem oraz kontaktu z nami.

Zapraszamy
Zespół Premium Direct