li


MENU

li


PASEK INFORMACYJNY

NAJWIĘKSZE BANKI W JEDNYM MIEJSCU, AGROKREDYTY NA FINANSOWANIE INWESTYCJI, POŻYCZKI NA MASZYNY, GOTÓWKA DLA GOSPODARSTWA - RATY MIESIĘCZNE, KWARTALNE, PÓŁROCZNE i ROCZNE

puste

DUŻE MOŻLIWOŚCI FINANSOWANIA SEKTORA ROLNEGO

Rolnicy bardzo często wspierają swoją działalność różnego rodzaju produktami kredytowymi. Czasem wynika to z konieczności, innym razem z chęci rozwijania swojego biznesu. Wbrew pozorom osoby, które prowadzą gospodarstwa rolne mają spory wybór jeśli chodzi o ilość dostępnych usług. Ważne jest jednak aby przeanalizować plusy i minusy każdej oferty i wybrać tą, która poza niską ceną ma inne, nie mniej ważne elementy powodujące, że dana opcja wydaje się najbardziej trafiona.
Każdy bank ma swoje własne procedury. To one właśnie decydują czy będziemy zmuszeni dostarczać doradcy finansowemu stosy dokumentów i oczekiwać na podjęcie decyzji kredytowej
tydzień, dwa lub trzy, czy też przy minimum formalności będziemy mogli uzyskać dobry kredyt w kilka dni bez zbędnych zabezpieczeń. Wiadomo, że nie zawsze jest czas na mozolne pisanie biznesplanów i zbędne formalności, szczególnie w okresie wzmożonych prac polowych podczas żniw i zaraz po nich.  Tym bardziej, że nie zawsze przekłada się to na uzyskanie taniego produktu. Dlatego też coraz częściej rolnicy poszukują alternatywnych źródeł finansowania w stosunku do tych, z których korzystali jeszcze kilka lat temu. Otwarte podejście agrobiznesu do bankowości komercyjnej powoduje, że banki nie wliczające się do grona banków spółdzielczych coraz chętniej finansują branżę rolną. Dzisiaj koszyk usług dla rolników jest bardzo szeroki. Możemy finansować na dobrych warunkach zakup ziemi, nowych maszyn, refinansować zakup maszyny uzyskując z tego tytułu gotówkę na bardzo niski procent. Możemy również finansować zakup inwentarza, maszyn używanych, czy też uzyskać gotówkę która pozwoli na przetrzymanie zboża do czasu wyższych cen skupu. Możemy w końcu realizować milionowe inwestycje, takie jak chociażby budowa obory.
Warto więc pamiętać o tym, aby przed podjęciem decyzji co do wybory formy i źródła finansowania udać się do dobrego doradcy, który w łatwy i przejrzysty sposób pokieruje nas jakich rozwiązań użyć, aby z poczynionych inwestycji czerpać jak największe zyski nie tracąc zbyt dużej ilości złotówek na spłatę zobowiązań kredytowych. Nie zawsze też jest konieczność zastawiania hipoteki, aby uzyskać kredyt, o czym sektor bankowości spółdzielczej dzisiaj chyba zapomina.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
Zespół Premium Direct