PASEK INFORMACYJNY

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ POŻYCZEK NA MASZYNY - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE ROLNICY *** GOTÓWKA DLA GOSPODARSTWA - RATY MIESIĘCZNE, KWARTALNE, PÓŁROCZNE i ROCZNE *** JEŻELI JESTEŚ DOSTAWCĄ MASZYN I POJAZDÓW ZAJRZYJ DO SEKCJI WSPÓŁPRACA

MENU

ŚRODKI NA BIEŻĄCĄ DZIAŁALNOŚĆ

PŁYNNOŚĆ FINANSOWA

Prowadząc gospodarstwo rolne lub firmę bardzo często spotykamy się z problemem płynności finansowej. Często jesteśmy zmuszeni czekać na spływ należności od naszych kontrahentów, a w między czasie pojawiają nam się bieżące wydatki. Skala ich jest różna w zależności od wielkości naszego biznesu, nie zmienia to jednak faktu że w takiej sytuacji przydają się dodatkowe środki, z których w każdym momencie możemy skorzystać.

ROZWIĄZANIE

Limit w rachunku bieżącym lub potocznie mówiąc linia odnawialna umożliwia skorzystanie z przyznanej kwoty w dowolnym momencie. Kredyt zostaje uruchomiony w założony w banku rachunek do maksymalnej wysokości 100% rocznego dochodu. Co ciekawe oprocentowanie liczone jest od kwoty wykorzystanej, więc mając wykorzystane 50.000zł z 200.000zł przyznanych środków oprocentowanie nalicza nam się tylko od 50.000zł. Spłata limitu następuje z wpływów na rachunek dlatego też im większe wpływy na konto tym tańszy będzie dla nas ten produkt. W tej chwili między innymi dzięki rekordowym obniżkom stóp procentowych koszt roczny takiego kredytu jest niski i oscyluje w granicach od 5,5% do 8%. Bank wymaga oczywiście miesięcznych obrotów na rachunku, które miesięcznie wynoszą 50% przyznanego limitu. Limit przyznawany jest na okres roku, dwóch lub nawet trzech lat. Po upływie tego okresy następuje całkowita jego spłata lub odnowienie na kolejny okres.

DOKUMENTY

Oprócz uzyskania podstawowych dokumentów rejestrowych. Bank musi ustalić nasz dochód. 

W przypadku firm ustalamy go na podstawie rocznego zeznania podatkowego za poprzedni okres.
W zależności od formy prawnej i sposobu rozliczania się z urzędem skarbowym jest to PIT 36, PIT 28, CIT 8. Dodatkowo należy przedstawić okres bieżący, a więc KPiR, ewidencję przychodów lub bilans i rachunek zysków lub strat.

Jeżeli chodzi o rolników to Wasz dochód ustalimy na podstawie dopłat oraz oświadczenia o sprzedaży, na którym określamy rodzaj sprzedawanych płodów oraz ich ilości.

Jeśli zainteresował Was ten temat to zapraszamy do kontaktu z nami za pośrednictwem formularza lub telefonicznie.

Pozdrawiamy
Zespół Premium Direct