li


MENU

li


PASEK INFORMACYJNY

NAJWIĘKSZE BANKI W JEDNYM MIEJSCU, AGROKREDYTY NA FINANSOWANIE INWESTYCJI, POŻYCZKI NA MASZYNY, GOTÓWKA DLA GOSPODARSTWA - RATY MIESIĘCZNE, KWARTALNE, PÓŁROCZNE i ROCZNE

puste

REKORDOWA OBNIŻKA STÓP PROCENTOWYCH

W dniu wczorajszym Rada Polityki Pieniężnej kolejny raz w tym roku obniżyła stopy procentowe. Tym razem jest to spora obniżka, bowiem główna stopa spadała o 50 punktów bazowych. W tym momencie mamy do czynienia z najniższym poziomem stóp procentowych w historii.
Co ciekawe RPP zapowiada, że ta tendencja może się nadal utrzymać. Takimi działaniami chcą bowiem pobudzić gospodarkę. Wiadomo, że dzięki tym zmianom na rynku pojawi się więcej pieniędzy co w konsekwencji pobudzi rynek. Z obniżki cieszą się głównie kredytobiorcy. W tym momencie WIBOR 3M kształtuje się na poziomie 2,09, natomiast WIBOR 1M 2,11. Są to wskaźniki, które mają bardzo duży wpływ na oprocentowanie kredytów. Dzięki temu kredyty w bankach będą zdecydowanie tańsze i bardziej dostępne, zarówno dla klientów indywidualnych, jak również gospodarstw rolnych oraz firm. Osoby, które zdecydują się na kredyt ze stałym oprocentowaniem zyskają na tym najdłużej, bowiem przez cały okres kredytowania utrzyma się im tak niski poziom odsetek.

W ostatnich 3 miesiącach WIBOR 3M spadł z poziomu 2,67 do aktualnego 2,09

Można się więc spodziewać wzrostu ilości zaciąganych kredytów zarówno gotówkowych jak i inwestycyjnych. Warto, więc zainteresować się aktualną ofertą, która od wczoraj jest zdecydowanie tańsza i bardziej dostępna.

#spadek stóp procentowych
Zapraszamy do kontaktu z nami
Zespół Premium Direct