li


MENU

li


PASEK INFORMACYJNY

NAJWIĘKSZE BANKI W JEDNYM MIEJSCU, AGROKREDYTY NA FINANSOWANIE INWESTYCJI, POŻYCZKI NA MASZYNY, GOTÓWKA DLA GOSPODARSTWA - RATY MIESIĘCZNE, KWARTALNE, PÓŁROCZNE i ROCZNE

puste

LEASING DLA FIRM

źróło: pixabay.com
CO WARTO WIEDZIEĆ PRZY WYBORZE ŹRÓDŁA

Przedsiębiorcy korzystają z różnych form finansowania swoich firm. Jednym z najczęściej wybieranych produktów jest leasing, który daje leasingobiorcy wiele korzyści. Poza jego niskim kosztem i prostą procedurą uzyskania, właściciel firmy płacąc miesięczne opłaty leasingowe obniża sobie należny podatek, ponieważ cała rata leasingowa jest dla niego kosztem prowadzenia działalności. Tak samo rzecz się ma pierwszej opłaty wstępnej oraz wykupu. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu bardzo popularnemu rozwiązaniu wspierającemu rozwój biznesu.

Firm leasingowych na rynku jest bardzo dużo. Poza leasingiem proponowanym przez banki, możemy z niego skorzystać w wielu firmach, które oferują nam możliwości finansowania różnego rodzaju przedmiotów. Na co jednak należy zwracać uwagę przy wyborze leasingodawcy?
Oprócz jednej z podstawowych cech produktu, czyli jego cenie, bardzo ważnym, a często najważniejszym zagadnieniem jest obsługa po sprzedażowa. Chodzi tu o wszelkie kwestie, które w trakcie obsługi leasingu przyjdzie nam załatwiać z leasingodawcą. Spotkaliśmy się z wieloma klientami, którzy na ten aspekt współpracy z firmą mocno narzekali. Mieli trudności w kontakcie z doradcą, wiele spraw musieli załatwiać z centralą firmy, a nie z lokalnym oddziałem, który leasingu udzielał. W momencie chwilowych trudności ze spłatą spotykały ich duże nieprzyjemności. Brak było możliwości polubownego załatwienia kwestii spornych.

W związku z powyższym wybraliśmy dla Państwa pewne źródło finansowania, którego dostawcą jest największy i najbardziej renomowany bank w Polsce, który dysponuje również największą ilością placówek i bardzo dobry dostępem do doradców leasingowych.

WARUNKI LEASINGU
źródło: Volvo

Finansować możemy wszelkiego rodzaju sprzęt specjalistyczny, maszyny, samochody osobowe, użytkowe, ciągniki siodłowe, naczepy, autobusy, maszyny budowlane, rolnicze i leśne typu Harwester, Forwarder, a także inne specjalistyczne przedmioty. O produkt mogą ubiegać się firmy, które istnieją na rynku przynajmniej 6 miesięcy. Przedmioty mogą być nowe jak również używane. W przypadku maszyn używanych wymagana jest dodatkowo wycena DEKRY.

Okres spłaty

3 - 7 lat - ciągniki siodłowe, naczepy, przyczepy, maszyny rolnicze i leśne, pojazdy specjalistyczne;
2 - 5 lat - samochody osobowe i ciężarowe, wózki widłowe, motocykle, maszyny budowlane;

Hale stalowe rozbieralne, maszyny specjalistyczne, linie produkcyjne - do ustalenia indywidualnie;

Jeżeli wartość zakupu jest duża, a klient przedstawi nam kontrakt na dłuższy okres czasu możliwe jest wydłużenie okresu spłaty na maksymalnie 8 lat (maks. do zakończenia trwania kontraktu).

W przypadku przedmiotów używanych okres ustalamy indywidualnie.

źródło: Volvo
Udział własny i wykup

Parametry te ustalane są indywidualnie. W przypadku kiedy firma ma dobre wyniki finansowe, a kupowany sprzęt jest nowy możliwy jest "zerowy" udział własny. Najczęściej jednak firmy preferują ok 10% procent udziału własnego, którego zastosowanie obniża późniejszą miesięczną opłatę leasingową, a także stanowi dla firmy koszt uzyskania dochodu.


Lista dokumentów i proces

- dowody osobiste reprezentantów + małżonków (jeśli dotyczy)
- PIT/CIT z potwierdzeniem złożenia w US
- aktualny wydruk z KPiR/BILANS i RZiS
- oferta handlowa/faktura Pro-Forma na wnioskowany przedmiot
- licencja (dotyczy transportu)
- zaświadczenia o niezaleganiu

Po wcześniejszym ustaleniu warunków leasingu, spotykamy się z Państwem w celu wypełnienia wniosku oraz zebrania powyższych dokumentów. Decyzja kredytowa zapada w ciągu maksymalnie 2 dni. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy. Po wystawieniu faktury właściwej następuje rejestracja i ubezpieczenie przedmiotu, a następnie płatność za przedmiot i jego odbiór.

LEASING ZWROTNY

Poza tradycyjną formą leasingu dostępny jest też leasing zwrotny, a więc pewnego rodzaju refinansowanie zakupu przedmiotu. Można tutaj uzyskać maksymalnie 80% wartości posiadanego przedmiotu (wymagana jest wycena Dekry).
Warunki, procedura ubiegania się i lista niezbędnych dokumentów są tożsame z leasingiem operacyjnym.

Przypominamy Państwu również o możliwości finansowania kontraktów samorządowych oraz uzyskania gotówki na bieżącą działalność bez zabezpieczeń rzeczowych. Firmom z branży rolnej natomiast o możliwości finansowania zakupu ziemi.

Jeżeli zainteresował Państwa temat leasingu to zapraszamy do kontaktu z nami telefonicznie lub mailowo.

kom. 798 495 596
e-mail: kredytowaniefirm@gmail.com

Pozdrawiamy
Zespół Premium Direct
kom. 798 495 596