PASEK INFORMACYJNY

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ POŻYCZEK NA MASZYNY - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE ROLNICY *** GOTÓWKA DLA GOSPODARSTWA - RATY MIESIĘCZNE, KWARTALNE, PÓŁROCZNE i ROCZNE *** JEŻELI JESTEŚ DOSTAWCĄ MASZYN I POJAZDÓW ZAJRZYJ DO SEKCJI WSPÓŁPRACA

MENU

POŻYCZKA NA MASZYNY

PROW 2014-2020

Poznaliśmy już ostateczną wersję Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 31 marca 2016 roku rozpoczął się nabór wniosków na modernizację gospodarstw rolnych, który potrwa do 29 kwietnia 2016 roku. W tym czasie rolnicy będą składać kompletne wnioski  o dotacje na zaplanowane przez nich inwestycje. Po ich rozpatrzeniu w ciągu 90 dni ARiMR opublikuje listy osób, które zakwalifikowały się oraz listy rezerwowe.
Dla rolników, którzy podpiszą umowę z ARiMR i będą korzystać z PROW 2014-2020 przygotowaliśmy możliwość finansowania zakupu wszelkiego rodzaju maszyn, która pomaga w realizacji przyznanej pomocy. Oczywiście produkt skierowany jest także do tych rolników, którzy z dotacji korzystać nie będą.

Jak działa pożyczka rolnicza

Kredytujemy wszelkiego rodzaju maszyny, a w przypadku dotacji z PROW oczywiście nowe. Bank finansuje całą kwotę brutto. Rolnik nie musi wpłacać vatu do dostawcy. Kupowana maszyna jest oczywiście własnością rolnika. Jeżeli rolnik jest płatnikiem vat, to najpóźniej w 3 miesiącu odzyskuje go, a my w czwartym wkalkulowujemy jego wpłatę w harmonogram spłaty kapitału pożyczki. Do momentu wpłaty vatu możemy odroczyć spłatę kapitału pożyczki. W momencie uzyskania dotacji od ARiMR następuje wpłata uzyskanej pomocy. 
Jeżeli chodzi o spłatę rat, to mamy tutaj kilka opcji do wyboru. Możliwe są raty miesięczne, kwartalne, półroczne oraz roczne. Akceptujemy również dodatkowe wpłaty, np po żniwach. Spłata odsetek następuje oczywiście co miesiąc. Długość okresu zależy od rodzaju maszyny. W przypadku maszyn z własnym napędem rozłożymy płatności maksymalnie na 7 lat (jest również opcja 10 lat), natomiast pozostałe maszyny na 5 lat.
Ważną kwestią jest również udział własny, który w przypadku pożyczek na maszyny zazwyczaj oscyluje w graniach 3%-20%. W przypadku uzyskania dotacji z PROW udział własny może wynosić 0%.
Cena pożyczki jest niska. Średnio roczne koszty liczone na podstawie sumy odsetek w stosunku do zaciąganego kapitału oscylują w granicach od 2,8% do 4%. 
Zabezpieczeniem pożyczki jest oczywiście zastaw rejestrowy na kupowanym sprzęcie.

DOKUMENTY I PROCES

Wielu z Państwa obawia się pewnie zawiłych formalności. Na szczęście proces kredytowy jest bardzo prosty, a dokumenty wymagane bardzo podstawowe.

Po podpisaniu umowy z ARiMR i znalezieniu odpowiedniego sprzętu możemy przystąpić do działania. 

Umawiamy się z Wami na spotkanie, na którym omawiamy parametry oferty, przedstawiamy konkretną propozycję spłaty w postaci harmonogramu i kompletujemy wniosek. Spotkanie najczęściej odbywa się w gospodarstwie, choć jeżeli macie Państwo życzenie przyjechać do nas, to możemy również spotkać się w Banku.

Poniżej podajemy listę wymaganych dokumentów:
1. Dowody osobiste współmałżonków
2. Nakaz płatniczy podatku za grunty wraz z potwierdzeniem wpłaty ostatniej raty
3. Odcinek zapłaty dwóch ostatnich składek KRUS
4. Decyzja o dopłatach
5. Polisa ubezpieczeniowa budynków
6. Przykładowe faktury sprzedaży
7. Umowa z ARiMR
8. Faktura proforma lub oferta handlowa na kupowaną maszynę.

Po skompletowaniu dokumentów i wypełnieniu wniosku w ciągu dwóch dni zapada decyzja kredytowa w Banku. Po decyzji i uzyskaniu przez Was faktury właściwej od dostawcy sprzętu możemy podpisać umowę kredytową. Kolejnym krokiem jest ustanowienie zastawu rejestrowego. Wszystkie formalności z tym związane załatwia pracownik Banku.
Uruchomienie kredytu następuje bezpośrednio na rachunek dostawcy maszyny. Na koniec odbieramy sprzęt. Proces jest zakończony.

Oczywiście pożyczka dotyczy również osób, które nie uzyskały dotacji z PROW. Należy wówczas doliczyć udział własny, który oscyluje w granicach od 3% do 20%.

Dodatkowo chcielibyśmy poinformować, że możemy pomóc w przygotowaniu dokumentacji i wniosku o dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Jeżeli zainteresował Państwa ten temat prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy
Zespół Premium Direct