li


MENU

li


PASEK INFORMACYJNY

NAJWIĘKSZE BANKI W JEDNYM MIEJSCU, AGROKREDYTY NA FINANSOWANIE INWESTYCJI, POŻYCZKI NA MASZYNY, GOTÓWKA DLA GOSPODARSTWA - RATY MIESIĘCZNE, KWARTALNE, PÓŁROCZNE i ROCZNE

puste

POŻYCZKA NA MASZYNY NOWE I UŻYWANE

PROW 2014-2020

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 jest w toku. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa sukcesywnie procesuje wnioski i podpisuje umowy z rolnikami.
Dla gospodarzy, którzy podpiszą umowę z ARiMR i będą korzystać z dotacji PROW 2014-2020 przygotowaliśmy specjalną możliwość finansowania zakupu wszelkiego rodzaju maszyn, która pomaga w realizacji przyznanej pomocy.

To rozwiązanie jest oczywiście również skierowane także do tych rolników, którzy z dotacji korzystać nie będą i maszynę chcą kupić wykorzystując jedynie dopłaty bezpośrednie lub wspierając się kredytem w 100%

Jak działa TANIA pożyczka NA MASZYNY?


Kredytujemy wszelkiego rodzaju maszyny, a w przypadku dotacji z PROW oczywiście nowe. Bank finansuje całą kwotę brutto. Rolnik nie musi wpłacać vatu do dostawcy. Kupowana maszyna jest oczywiście własnością rolnika. Jeżeli rolnik jest płatnikiem vat, to najpóźniej w 3 miesiącu odzyskuje go, a my w czwartym wkalkulowujemy jego wpłatę w harmonogram spłaty kapitału pożyczki. Do momentu wpłaty vatu możemy odroczyć spłatę kapitału pożyczki. W momencie uzyskania dotacji od ARiMR następuje wpłata uzyskanej pomocy. 
Jeżeli chodzi o spłatę rat, to mamy tutaj kilka opcji do wyboru. Możliwe są raty miesięczne, kwartalne, półroczne oraz roczne. Akceptujemy również dodatkowe wpłaty, np po żniwach. Spłata odsetek następuje oczywiście co miesiąc. Długość okresu spłaty to maksymalnie 10 lat.
Ważną kwestią jest również udział własny, który w przypadku pożyczek na maszyny wynosi 0%, chyba że klient zdecyduje się na dokonanie jakiejś wpłaty.
Cena pożyczki jest niska. Średnio roczne koszty liczone na podstawie sumy odsetek w stosunku do zaciąganego kapitału oscylują w granicach od 2,8% do 4%. 
Zabezpieczeniem pożyczki jest oczywiście zastaw rejestrowy na kupowanym sprzęcie.

MASZYNY UŻYWANE

Pożyczką sfinansujemy dla Państwa również maszynę używaną. Jest to bardzo dobra wiadomość ponieważ w cenie pożyczki na nową maszynę możemy kupić dużo tańszą a często równie dobrą maszynę z rynku wtórnego. Wszystkie warunki pożyczki są takie jak opisane wyżej. Finansujemy tylko i wyłącznie używane maszyny samojezdne. Okres pożyczki i wiek maszyny nie mogą przekroczyć 15 lat z założeniem że maksymalny okres pożyczki to 10 lat. Dla przykładu: maszynę 5 letnią sfinansujemy na maksymalny okres 10 lat, natomiast 10 letnią na 5 lat. Maszyny używane można kupować od dealera, ale również od innych gospodarstw rolnych.

DOKUMENTY I PROCES

Wielu z Państwa obawia się pewnie zawiłych formalności. Na szczęście proces kredytowy jest bardzo prosty, a dokumenty wymagane bardzo podstawowe.

Po znalezieniu odpowiedniego sprzętu możemy przystąpić do działania. 

Umawiamy się z Wami na spotkanie, na którym omawiamy parametry oferty, przedstawiamy konkretną propozycję spłaty w postaci harmonogramu i kompletujemy wniosek. Spotkanie najczęściej odbywa się w gospodarstwie, choć jeżeli macie Państwo życzenie przyjechać do nas, to możemy również spotkać się w Banku.

Poniżej podajemy listę wymaganych dokumentów:
1. Dowody osobiste współmałżonków
2. Nakaz płatniczy podatku za grunty
3. Decyzja o dopłatach
4. Polisa ubezpieczeniowa budynków
5. Umowa z ARiMR jeżeli jest dotacja
8. Faktura proforma lub oferta handlowa na kupowaną maszynę.

Po skompletowaniu dokumentów i wypełnieniu wniosku w ciągu dwóch dni zapada decyzja kredytowa w Banku. Po decyzji i uzyskaniu przez Was faktury właściwej od dostawcy sprzętu możemy podpisać umowę kredytową. Kolejnym krokiem jest ustanowienie zastawu rejestrowego. Wszystkie formalności z tym związane załatwia pracownik Banku.
Uruchomienie kredytu następuje bezpośrednio na rachunek dostawcy maszyny. Na koniec odbieramy sprzęt. Proces jest zakończony.

Jeżeli zainteresował Państwa ten temat prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy
Zespół Premium Direct
798 495 596
e-mail: kredyty.rolnicze@gmail.com